Jasełka przedszkolaków z „Brzechwy”

14 stycznia 2024 r. zgromadzeni w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Polnej parafianie przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą zaprezentowanych przez dzieci 5-letnie z Przedszkola Publicznego nr 19 im. J. Brzechwy „Bajkowych jasełek”.
Przedszkolaki z oddziału V i VI wcielając się w biblijne postacie – Maryję, Józefa, pasterzy, anioły i w tym roku wyjątkowo w postacie bajkowe – Kopciuszka, Czerwonego kapturka, Calineczkę, Smerfy, Jasia i Małgosię przybliżyły historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją pięknymi kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Wspaniała gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat kościoła sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych parafian, którzy nagrodzili dzieci gromkimi brawami i miłymi gestami.
Słowa uznania i serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył przedszkolakom i ich nauczycielkom ksiądz proboszcz Marek Kumór.
Dzieci do występu przygotowały nauczycielki Katarzyna Pawlik i Monika Słowińska.

Scroll to Top
Skip to content