...
  Click to listen highlighted text!

Opiekun – ks. Marek Kumór, ks. Mariusz Góra

Liturgia Słowa – wtorek, godz. 19.00 i czwartek, godz. 19.00
(Centrum Duszpasterskie)

Eucharystia – sobota, godz. 19.00
(Centrum Duszpasterskie)

Droga Neokatechumenalna jest formą katechumenatu pochrzcielnego (lub chrzcielnego w odniesieniu do osób przygotowujących się do sakramentu Chrztu Św.) powstałą w Kościele Katolickim w duchu II Soboru Watykańskiego, mającego na celu pogłębienie wiary i poprowadzeniu jej ku dojrzałości. Droga Neokatechumenalna jest katechizmem, katechumenatem dla dorosłych, okresem chrześcijańskiej formacji dla współczesnego człowieka, a po ukończeniu tego okresu bracia ze wspólnot pozostają w parafiach, jako dojrzali chrześcijanie.

Wzorem Wspólnoty Neokatechumenalnej jest święta Rodzina z Nazaretu, gdzie Słowo Boże, które stało się Człowiekiem, dojrzewało wzrastając ?w mądrości, w latach i w łasce? (Łk 2, 52). Proces tworzenia nowej wspólnoty zostaje zapoczątkowany poprzez uczestnictwo jej przyszłych członków w katechezach początkowych.

Droga Neokatechumenalna realizowana jest w małych wspólnotach przy parafiach w oparciu o trzy filary: Słowo Boże, Liturgię i Wspólnotę.

Członkowie wspólnot spotykają się raz w tygodniu na Liturgii Słowa, na niedzielnej Eucharystii (w sobotni wieczór) oraz co 4-6 tygodnie na Liturgii Pokutnej oraz konwiwencji (wspólna modlitwa, jutrznia i medytacja, krąg doświadczeń, Eucharystia).

Przewiń do góry
Skip to content Click to listen highlighted text!
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.