1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych. O godz.17. 00 nabożeństwo Gorzkich
2. żali z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
3. Trzecia niedziela miesiąca taca dziś przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc styczeń otrzymaliśmy rachunek 12.053,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
4. Proszę sprawdzić intencje zamówionej Mszy św., intencje wywieszone w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie parafialnej.
5. W kaplicy św. s. Faustyny całodzienna adoracja – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 17.30 różaniec w intencji Misji Ewangelizacyjnych naszej parafii. Zachęcam Drodzy do wspólnej modlitwy. Dziękuję Wspólnotom oraz Różą Żywego Różańca za prowadzenie tych modlitwy.
6. Zgodnie z dekretem księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza naszego Pasterza Diecezji przez cały okres liturgiczny Wielkiego Postu w każdy czwartek o godz. 15.00 jest prowadzona Adoracja Najświętszej Eucharystii w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
7. Od przyszłej niedzieli będzie w parafii na praktyce diakońskiej dk. Dawid Łyko. Ogarnijmy diakona serdeczną modlitwą, który będzie się przygotowywał u nas do przyjęcia święceń kapłańskich.
8. W piątek Droga krzyżowa o godz. 15.00 i po niej Msza św. oraz Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
9. Dziękujemy za sprzątanie minionym tygodniu mieszkańcom Bloku 7A i 7B oraz złożoną ofiarę z Bloku 7 A 350 zł i 100 Euro i 7B 120 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
10. Proszę o podjęcie sprzątania w tym tygodniu wiernych z ul Polnej 3, ul. Szczygla, Wroniej, kruczej oraz z ul. Denkowskiej.
11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca, ofiary przeznaczamy na spłatę naszych prac wykonanych w sanktuarium.
12. Sprawozdanie: Bardzo serdecznie pragnę podziękować za przyjęcie nas w czasie wizyty duszpasterskiej. Był to czas błogosławiony, dziękujemy za rozmowy, wszelkie sugestie, wskazówki duszpasterskie oraz słowa uznania pod adresem duszpasterzy. Dziękujemy Drodzy za ogromną życzliwość i otwartość Waszych serc i mieszkań w czasie wizyty duszpasterskiej. Cieszy fakt, że w tym roku przyjęło nas więcej 135 Rodzin w stosunku do ubiegłego roku. Podsumowując mogę stwierdzić że przyjęło nas prawie 60% parafian. Dziękuję za ofiary któreście złożyli w czasie wizyty duszpasterskiej, co też pozwoliło na spłatę kolejnej raty za nasze pracę – wypłaciłem na koniec stycznia 45 tyś. zł. Pozostało nam jeszcze do spłaty 80 tyś. zł. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy ołtarzu głównym oraz przy ołtarzu – ryngrafie Matki Bożej Częstochowskiej. W czasie wizyty duszpasterskiej były zapytania czy można jeszcze złożyć wota do Matki Bożej Częstochowskiej, jak najbardziej jeśli ktoś ma takie życzenie, bardzo proszę i zarazem dziękuję.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w sklepiku.
14. Solenizantom oraz jubilatom, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.
15. Wszystkim gościom, parafianom, sympatykom naszego sanktuarium życzymy Błogosławionej Niedzieli oraz Dobrego Błogosławionego tygodnia.
16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: + Jadwigę Nobis, + Zbigniewa Stawiarskiego, + Mariana Witczak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem.

Scroll to Top
Skip to content