ogloszenie

 

15.04.2018 r.

 

III Niedziela Wielkanocna - 15. 04. 2018

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy X Tydzień Biblijny. Przeżywamy II Narodowy Dzień czytana Pisma Św. Gościmy w naszej parafii biblistę - księdza profesora Romana Sieronia.
2. W najbliższą czwartek o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
3. Zapraszamy młodzież do udziału w XXI diecezjalny Spotkaniu Młodych, Zawichost – Sandomierz w dniach 29. 04. – 01. 05 . 2018 r. Karta zgłoszeniowa i opłata w kwocie 30 zł u ks. Adama. Zgłaszamy się do 20 kwietnia. Wyjazd obowiązuje w sposób szczególny III kl. Gim.
4. Jutro rozpoczynamy Jerych Różańcowe w naszym dekanacie w Kolegiacie Św. Michała o godz. 18.00. We wtorek w naszej parafii od godz. 18.00. Program Jerycha.
5. Dziękujemy wiernym z os. Ogrody. bl. nr 6 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i wystrój kościoła. Na piątek do sprzątania naszej świątyni zapraszamy z os. Ogrody bl. 7.
6. Dziękujemy radnym parafialnym, Państwu Kutwin za kwiaty doniczkowe przy wejściu do kościoła.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w naszym sklepiku parafialnym.
8. Ogłoszenia zewnętrzne. Misje na placach.
9. Ogłoszenia zewnętrzne. Zadbaj o zdrowie.
10. Intencje mszalne.

8.04.2018 r.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08. 04. 2018

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust. Po każdej Mszy Św. ucałowanie relikwii Apostołów Miłosierdzia. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12,00. Przewodniczy Redemptorysta o. Waldemar Sojka z Barda Śląskiego. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Natomiast na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór Cantate Domino Sanktuarium MB Saletyńskiej na Piaskach, pod batutą p. Andrzeja Budzińskiego. Po Mszy Św. odbędzie się koncert organowy w wykonaniu wybitnego organisty ostrowieckiego p. mgra Andrzeja Budzińskiego – absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów u prof. Mirosławy Semeniuk – Podrazy. W programie koncertu usłyszymy utwory Bacha, Haendla, Surzyńskiego, Pochelbela, Schuberta oraz o tematyce Miłosierdzia Bożego. O tym wydarzeniu informowały nasze regionalne media. Serdecznie zapraszamy.
2. Również na Uroczystej Sumie odbędzie się poświecenia nowych organów, którego dokona ksiądz dziekan.
3. Kalendarz liturgiczny:

  • - Poniedziałek 09.04.2018 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia.

4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
5. W najbliższą niedzielę przeżywamy X Dzień Biblijny. Gościmy w naszej parafii księdza profesora Romana Sieronia.
6. W najbliższą środę o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania ( III kl. Gim).
7. Dziękujemy wiernym z os. Ogrody. bl. nr 5 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i wystrój kościoła. Na piątek do sprzątania naszej świątyni zapraszamy z os. Ogrody bl. 6.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w naszym sklepiku parafialnym.
9. Ogłoszenia zewnętrzne. Misje na placach.
10. Intencje mszalne.

1.04.2018 r.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 01. 04. 2018

1. Dzisiaj przeżywamy najważniejsze święto naszej wiary. Parafianom, wszystkim Gościom oraz Pielgrzymom przebywającym do naszego Sanktuarium składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan obdarza Wasz swoim Błogosławieństwem. Daje wszystkim wiele sił i mocy w codziennym życiu – w chwilach pięknych, ale także i w trudnych. Wiele radości w przeżywani swojej drogi życiowej i realizacji powołania oraz gorliwości w głoszeniu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Pańskim.
2. Kalendarz liturgiczny: Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy.

  • - Poniedziałek Wielkanocny 02.04.2018 – Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy na KUL.
  • - W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W piątek chorych odwiedzamy od godz. 8.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i procesja fatimska po Mszy Św. wieczorowej.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywamy odpust. W związku z tym wydarzeniem w kaplicy św. Faustyny codziennie odprawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12,00. Przewodniczy Redemptorysta ks. Waldemar Sojka z Tuchowa. Natomiast na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór Cantate Domino pod batutą p. Andrzeja Budzińskiego. Po Mszy Św. odbędzie się koncert organowy w wykonaniu wybitnego organisty ostrowieckiego p. mgra Andrzeja Budzińskiego – absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów u prof. Mirosławy Semeniuk – Podrazy. W programie koncertu usłyszymy utwory Bacha, Haendla, Surzyńskiego, Pochelbela, Schuberta oraz o tematyce Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
4. Dziękujemy wszystkim aktywnie posługującym i uczestniczącym w Liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy - ministrantom, lektorom, scholi, młodzieży, katechetkom, zakrystiance i organiście.
5. Dziękujemy wiernym z os. Ogrody. bl. nr 3 i 4 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i wystrój kościoła w kwocie. Na piątek do sprzątania naszej świątyni zapraszamy z os. Ogrody bl. 5.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w naszym sklepiku parafialnym.
7. Intencje mszalne.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim